24 Temmuz 2013 Çarşamba

Cennet Mahallesi Forumu Notları (23 Temmuz)

CENNET DAYANIŞMA  23 Temmuz Salı Forum Notları
Ramazan ve tatil ayı olması nedeniyle Şenol Ergün Pakı’nda yapılan forum, bu hafta ve yaz süresince Hürriyet Caddesi’ndeki “Küçük Dev Adam” kırtasiyesinin önündeki alana taşındı. Katılımın çok olduğu forumda daha çok öneriler üzerinde konuşuldu.  Kararların alınıp 23:30’da forumun bitmesinin ardından caddede müzik etkinliğe geçildi.
Öneriler:
- Ramazan ayı süresince yapılacak etkinliklerde saate çok dikkat etmemiz gerekiyor. İftar sonrasında caddenin hareketliliğini göz önünde bulundurmalıyız.
- Etkinliklerde Fotoğraf Sergisine güncelleyerek devam edelim. Geçen haftalarda açılan sergilere ilgi oldukça fazlaydı.
- Bir sonraki müzik etkinliği için saatli tam bir program hazırlayalım ve dinlenme sürelerinde de cd’den direniş şarkıları çalalım.
- Küçükçekmece’de E-5 tren yolu üzerinden geçen Metin Oktay Stadı karşısındaki köprü genişletme yol çalışmasını çok yakından takip etmemiz gerekiyor. Orada pek çok çam var ve yol oraya kadar gelmiş durumda. Kesilmemeleri için şimdiden önlem almalıyız.
- TOKİ Menekşe’de de çalışmalara başladı. Yakın bir zamanda Menekşe’deki bir haneye forumca misafir olarak söyleşi gerçekleştirebilir, ardından da mahalleliyi bilinçlendirmek adına “Barınma Hakkı” ile ilgili bir panel düzenleyebiliriz.
- Bundan sonra tüm ideolojilerden sıyrılarak 2 kavram üzerine konuşalım, iyiler ve kötüler; iyilikler ve kötülükler. Bir sivrisineği bile öldürmeden önce durup bir düşünmeliyiz. Yaşam iyilik üzerinden hareket etmeli.
- Forum toplantı ve etkinlikleri Google+plus gibi yerlerden canlı olarak yayınlayabiliriz.
Alınan kararlar:
- Köprü yol çalışmasıyla ilgili bilgi toplanacak.
- Menekşede yapılması planlanan “Barınma Hakkı” ile ilgili panel için oradaki ailelerle görüşme yapılacak.
- Atölyelerle ilgili arkadaşlar Pazar günkü etkinlikte atölye kaydı alabilmek için ihtiyaç listesi ve kayıt formu hazırlayacak.
- Yapılacak panel ve söyleşiler için konusunda uzman kişilerle tarih ve saat netleştirilecek.
- 25 Temmuz Perşembe saat 23:00’de caddede müzik etkinliği gerçekleştirilecek, ardından zabıta ile görüşme sonucu saati 24:00’e alınan “Çapul Pazarı” açılacak.
- 28 Temmuz Pazar günü tam bir etkinlik gerçekleştirilecek. Hürriyet Caddesi’nde saat 18:00’de başlayacak olan etkinlikte tiyatro gösterisi ve ‘Direniş’ Fotoğraf Sergisi yapılacak. Müzik dinletisi ile birlikte Drama, Müzik, Resim, Sinema, Bilgisayar, Dil ( İngilizce, Fransızca, Almanca) ve Kadın Atölyelerine kayıt alınacak.  İftar saatine yakın “Yeryüzü Sofrası” kurulacak. Dostluk ve sevgiyle açılacak orucun ardından müzik etkinliği devam edecek. 

5 yorum:

 1. Basinkoy sitesi de TOKI ortakligindaki bir firma ile gorusme halinde! O kopruden agaclara dogru giden yol buyuk ihtimalle yeni acilacak AVM'yi besleyecek!

  YanıtlaSil
 2. Merhaba yazınızı çok beğendim çok güzel iyi çalışmalar dilerim. Benimde sitelerim hakkında sizden yardım bekliyorum. Eğer mümkünse ziyaretinizi beklerim.

  teknik tamir servis teknik tamir servis
  google yükseltme google yükseltme
  domain tescil domain tescil
  isim tescil isim tescil
  web tasarım ankara web tasarım ankara
  web tasarım ankara web tasarım ankara
  ankara web tasarımı ankara web tasarımı
  web tasarım blog web tasarım
  Ankara masör Ankara masör
  Millet Vekilleri Millet Vekilleri
  kameralı arkadaşlık kameralı arkadaşlık
  kameralı sohbet kameralı sohbet
  kepenk tamir servisi kepenk tamir servisi
  sıhhi tesisat sıhhi tesisat
  sıhhi tesisat sıhhi tesisat
  klima servisi klima servisi

  YanıtlaSil
 3. Yazınızı beğendim,sürekli takip ediyorum,sevgiler,saygılar....

  Meslek Kursu Ankara Meslek Kursu Ankara

  Seo Ankara Seo Ankara

  YanıtlaSil