9 Ekim 2013 Çarşamba

Küçükçekmece Forumu’ndan notlar 21 Ağustos
Küçükçekmece Dayanışması her pazartesi, çarşamba ve cuma Tepeüstü Meydan 75. Yıl Parkı’nda forumlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta boyunca da kensel dönüşüm atölyesi Küçükçekmece’yi tehdit eden kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili çalışmalarına yoğunluk verdi.
Kentsel dönüşüm atölyesi, 21 Ağustos’ta gerçekleştirilen forumda 5 Eylül’de kentsel dönüşüm adı altında gerçekleştirilmek istenen rant projelerini protesto etmek ve barınma hakkına sahip çıkmak için yürüyüş gerçekleştrime kararı aldı. 5 Eylül Perşembe günü, 19:00’da Sefaköy metrobüs çıkışında buluşulacak ve AKP İlçe Başkanlığı’na yürüyüş gerçekleştirilecek.
22 Ağustos’ta Kanarya Perşembe Pazarı’nda, 23 Ağustos’ta ise Küçükçekmece Cuma Pazarı’nda Küçükçekmece’yi tehdit eden kentsel dönüşüm projelerini anlatan ve foruma çağrı yapan bildiri dağıtımları gerçekleştirildi. Bildirilerde ayrıca 5 Eylül’de gerçekleştirilecek yürüyüşe de çağrı yapıldı. Kentsel dönüşüm atölyesinin planlamaları kapsamında kentsel dönüşüm tehdidi ile ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı ev toplantıları da gerçekleştirilmeye başlandı. Ayrıca 23 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilen forumun ilk bir saati kentsel dönüşeme ayrıldı, kentsel dönüşümle ilgili bilgi almaya gelen Küçükçekmecelilerle konuşuldu ve bu tehdit karşısında nelerin yapılabileceği tartışıldı.
23 Ağustos Cuma günü kentsel dönüşüm atölyesinin toplantısının ardından da siyaset atölyesi kapsamında “çözüm süreci ve demokratikleşme paketi” üzerine tartışma gerçekleştirildi. Yapılan konuşmalarda güncel gelişmelerin değerlendirilmesi ile birlikte forum katılımcıları Kürt sorununun çözümü ile ilgili kendi görüşlerini ifade ettiler. Yapılan konuşmalarda halkların kardeşliği vurgusu öne çıktı.

32 yorum:

 1. Gelin Buketi

  Gelin Buketi; Gelin Buketi ve canlı çiçek gelin buketleri olarak ikiye ayrılık. Gelin Buketleri çiçekçilikte gelin eli çiçeği, gelin çiçeği diye de anılır. Gelin eli çiçeği düğün boyunca gelinin elinde ve masasında tuttuğu ve düğün sonunda örf/adet gereği başının üzerinden bekâr kızlara attığı çiçeklerdir.
  Gelin buketleri çoğunlukla beyaz çiçeklerden hazırlanmaktadır ancak nadiren de olsa pembe gelin çiçeği, mor gelin çiçeği, lila rengi gelin çiçeği, krem rengi gelin çiçeği, somon rengi gelin çiçeği de sipariş edildiği olmuştur. Bu gelin buketleri daha çok İstanbul Tuzla, İstanbul Pendik, İstanbul Kartal ilçelerinden istenmektedir.

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Makale güzel olmuş arkadışım Digi Tv Başarılar Diler..

  YanıtlaSil
 4. paylaşım için teşekkrüler emeğinize sağlık. sesli sohbet

  YanıtlaSil
 5. Sitenizde başarılar diler sizi ve ziyaretçilerinizi de siteme beklerim.
  http://www.byblok.blogspot.com
  http://www.cepmarketi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 6. Merhaba !

  Yazınızı okudum gayet başarılı ve faydalı içerikler. Sizleri de sağlık bilgileri ve şifalı bitkiler hakkında içerik sunan sağlık portalımız e-tedaviye bekleriz. Yayın hayatınızda başarılar dileriz....

  Sağlıcakla kalın...

  YanıtlaSil
 7. Yeni Dönem Motorlu Tenteler

  Son çıkan tentelerde artık genellikle motorlu tenteler çok fazla tercih edilir. Bunun en büyük sebebi ise bu tür ürünlerin kullanımının çok kolay olmasıdır. Mesela eski tentelerde manuel sistem olduğundan bu tür durumlarda bu tentelerin açılıp kapanması çok zor oluyordu. Bu tür durumlarda da özellikle kafe ve bar sahipleri tentelerini açıp kapar iken müşterilerini çok rahatsız ediyordu. Ancak motorlu otomatik sistem tentelerin ortaya çıkması ile birlikte ise artık böyle bir sorun ile karşılaşmak tarih oldu. Özellikle motorlu tente sayesinde müşteriler hiçbir şekilde rahatsız olmadan bu konuda bu tarz ürünlerin seçilmesi çok önemlidir. Mesela söz konusu motorlu tente sistemleri olduğundan onların otomatikleri çok kolay bozulduğundan bu konuda birçok sorun ile karşılaşılması zaman zaman sıkıntılar çıkarır. Ancak eğer raylı tente gibi kaliteli bir firma ile çalışılır ise bu konuda herhangi bir sıkıntı çekmeden çok kolay ve kaliteli bir şekilde tente alınabilir.
  Özellikle söz konusu otomatik tente hizmetleri olduğundan bazı durumlarda artık son teknoloji ile ışığa duyarlı bazı sistemlerde ortaya çıkmaya başladı. Mesela güneş ışığını görmemeye başladığı anda o ortamda artık tente kendini otomatik olarak kapatıyor ve bu tente sistemleri de özellikle kafe ve bar gibi sürekli, müşterilerine hizmet veren işletmeleri için çok kullanışlı oluyor. Ancak eğer çok fazla dikkat edilmez ise bu konuda iyi bir firma ile de çalışılmaz ise bazı sıkıntılar ile karşılaşılır. Özellikle pergola tente üretim firmaları ile çalışıldığında ise genel olarak böyle bir sorun ile hiçbir zaman karşılaşılmaz.
  Genel olarak tente piyasası incelendiğinde özellikle pergola gibi kaliteli bir firma ile çalışılması çok önemlidir. Özellikle böyle kaliteli bir firma ile çalışıldığında hem en son teknolojik tente leri çok uygun fiyatlara alınabilir hem de aldığınız pergole tente en son modaya uygun olur. Ancak böyle bir imkân ile buluşmak için ise genel olarak yapılması planlanan en önemli iş bu tarz iyi bir firmanın seçilmesidir. Bu sayede de çok iyi ürünler de alını

  YanıtlaSil
 8. BEDAVA BACKLİNK SİTESİ.. YORUMCUDAN.COM SİTESİNE SİTENİ EKLE. BEDAVA SİTE TANITIMI , BEDAVA REKLAM HER TÜRLÜ İLAN YAP , TAMAMEN BEDAVA TAMAMEN SINIRSIZ

  YanıtlaSil
 9. Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
  çay makinesi

  YanıtlaSil
 10. Paylaşımlarınız harika ilgiyle takip ediyorum. Başarılar.
  http://www.remtamutfak.com

  YanıtlaSil
 11. paylaşımlar için teşekkür
  sakarya Karasu bölgesinde bulunan emlak
  ilan sitesi

  YanıtlaSil
 12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 13. Teşekkürler sevgili yetkili kardeş, çok güzel bir paylaşım daha.. Bir sonra ki makaleyi dört gözle bekliyoruz.

  sohbet

  chat sohbet

  mobil chat

  sohbet

  islami sohbet

  islami sohbet

  islami sohbet

  YanıtlaSil