9 Ekim 2013 Çarşamba

14 Ağustos Küçükçekmece Forum notları
Forum, moderatörün belirlenmesiyle başladı. Ardından gündemler belirlendi.
Gündem başlıkları:
-          12 Ağustos tarihli forumun aktarımı
-          Forumlar arası koordinasyon toplantısı gündem önerilerinin tartışmaya devam edilmesi.
-          3. bölge forumları toplatısının aktarımının yapılması.
-          3. köprü
-          ÖSYM
-          Forum işleyişinin tartışılması
Tartışmaların yoğunluğundan kaynaklı, 12 Ağustos forumunun aktarımının yapılması ve genel forum işleyişinin tartışılmasının dışındaki gündem önerileri tartışılamadı.
12 Ağustos forumunun aktarımının ardından forum işleyişi üzeirne yapılan tartışmalarda forumdan beklentimizin ne olduğu üzerine yapılan tartışma öne çıktı. Bu kapsamda:
-          Forumun öncelikle yerel sorunları tartışması gerektiği eğilimi çıktı.
-          Çoğalmak, güç oluşturmak üzerine fikirler geliştirildi. Bu amaçla yaptığımız çalışmalarda kullandığımız dile dikkat etmemiz gerektiği söylendi. Kapı kapı dolaşmak, bildiri dağıtımları yapmanın katılımı arttıracağı söylendi. Ayrıca kentsel dönüşüm üzerine gerçekleştirilen çalışmalarda derneklere ulaşılması önerisi getirildi.
-          Forumun işleyişi üzerine yapılan tartışmada kentsel dönüşüm üzerine gerçekleştirilen çalışmalar da değerlendirildi ve planlama yapıldı. Bir önceki forumda kentsel dönüşümle ilgili 24 Ağustos’ta gerçekleştirilmesi planlanan etkinliğin çalışmalarını daha sağlıklı yapabilmek için 30 Ağustos Cuma gününe alınması kararlaştırıldı. Kentsel dönüşümle ilgili daha ayrıntılı çalışma yapmak için bir ekip oluşturuldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder