9 Ekim 2013 Çarşamba

Çamlık Forumu 17.06.2013

Forum gümdemleri, konuşulanlarve kararlar

-Film gösterimi gibi etkinlikler ile içeriğinin zenginleştirilmesi; “Hükümet Kadın” filminin gösterilmesi kararı alındı. Forum saat 20:00’de buluşup saat 21:00’de ise film gösteriminin yapılması kararı alındı.

-Kuzey Ormanları Savunması’nın 24-25 Ağustos’da köyleri ziyaret etkiliği olacağı duyurusu yapıldı ve Savunmanın 7-8 Eylül’de kampı olacağı vurgulandı.

-Forumun katılımı ve devamlılığı için; Çamlığa pankart asılması, apartmanları broşürler bırakılması, forumun gerekliliğini etrafımızdaki insanlara anlatmanın önemi, 2 gün öncesinden sesli çağrıların yapılması, mahalleye afişlerin asılması, sokak komitelerinin oluşturulması,kültür-sanat komisyonu oluşturup mahalleden kültür-sanat etkinlikleri çıkartılması, Facebook etkinlik duyurusunun yapılması, mahalle içinde forumcular ile yürüş yapılması, forumun yapılacağı yere ve pazara masa açılması, neden buradayız başlıklı bir bildiri yazılması, haftda bir forum olması ve her hafta masa görevlilerinin belirlenmesi, komşu ziyaretleri forumları güçlendirebilir; sorun tespit komitesi kurularak mahalledeki sorunlar belirlenir, bu sorunlara dair mücadele edilebilir; sorun tespitleri için anket yapılabilir; forum adının Diren Çamlık olması kararı alındı.

-Sonraki forumda kentsel dönüşüm, taşeronlaşma ve seçimleri konuşma önerileri oldu.

-Forumlar arası kordinasyon toplantısına gitme kararı alındı. İlk hafta Cemal arkadaşımız gidecek.

İş Bölümü

Masa açmada; Uğur, Celal, Dilan Yıldırım

Duyuru ekibi; Uğur, Dilan, Hüseyin, Filiz, Esra

El ilanının fotokopi çıktısını alacak olan; Hüseyin Esen

Pankart basımı için; Veysel

Mahalle Komitesi

Filiz Kalender – Ada Sokak

Filiz Aktaş – Polat Sokak

Uğur , Hanım – Yıldırım Sokak

Cemil – Cem Sokak

Tuğçe – Cumhuriyet Mahallesi

Dilan, Veysel – Esnaflar

Remzi – Şen evler

Halil – Vahdettin Sokak

Ali Kemal – Tabya Soakak

Pazarda bildiri dağıtımı için saat: 17:00 – 19:00; Remzi, Hüseyin, Esen, Halil, Uğur, Dilan, Hanım

Konuşmalar

-Forumun gerekliliğine dair; Tek başımıza yapamadığız şeyleri, birlikte yaparak bir sonuca ulaşabileceğimizi gördük ve bu yüzden buradayız.

-Her yerellerin kendi sorunları vardır ve bu sorunları yerellerdeki insanlar birlikte çözebilir. Forumlar bu yüzden gereklidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder