9 Ekim 2013 Çarşamba

12 Ağustos Küçükçekmece Forum notları
Tartışma konuları:
- Forumlar arası koord. toplantısı
- 3. bölge forumları toplantısı
- Kanarya’da ve K.Çekmece’de ki kentsel dönüşüm gelişmeleri

- 1 Eylül için el ele insan zinciri oluşturma gibi öneriler dikkate alınmakla birlikte o gün gerçekleşmesi muhtemel barış mitingiyle saatinin çakışmaması ve güzergahının bir an önce netleşmesi konuşuldu.
- Forumlar arası koordinasyonun yapacağı herhangi bir konser etkinliğine her türlü desteğin verileceği konuşuldu.
- Oluşturulması planlanan Ali İsmail Korkmaz için yapılacak kütüphaneye (netleştikçe) kitap ve maddi destek verilecek güncelleme oldukça paylaşılacak.
- Gezi ile ilgili sanatçıların bir araya gelerek oluşturdukları projelere destek verilmesi onaylandı.
Rojava’da gerçekleşen ve gerçekleşmekte olan katliamın ve bu katliamlara destek veren AKP Hükümeti’nin her platformda teşhir edilmesi ve Rojava için her türlü yardım organizasyonunun içinde bulunma ve destek verme konusunda karar alındı.
Küçükçekmece Belediye Meclisi Üyesi Müslüm Elhan hem Kanarya ile ilgili hem de K.çekmece ve Tepeüstü bölgelerinde ki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Tepeüstü 75.yıl parkının yıkılacağı yönünde ki haberlerin doğru olmadığını parkın aynı şekilde yerinde kalacağını belirtti. Belediye meclisinin işleyişi hakkında yönetimin sayıca üstünlüğünden kaynaklı hiçbir demokrasi kırıntısı olmadan salt çoğunluğu elde ederek 1 günde sormadan etmeden yasa çıkarılmasından vs bahsetti. K.Çekmece’nin diğer tarafında yapılan Karayolları’nın yaptığı projeden bahsedildi. Burada ki Koru Florya evlerinin orada yapılacak dükkanlar ve orada ki atmosferin canlandırılması için d-100 karayolundan koru floryaya uzanan araçlar için bir alt geçit yapılacağından ve buradaki ağaçların tehlikesi konusunda da şuan için kesilmesinin gündemde olmadığını aktardı. Projenin karayolları tarafından yapıldığı ve bu konuda da belediye meclisine gerekli bilgilendirmenin aktarılmadığını söylentilerin bu şekilde olduğunu belirtti. Özellikle Kanarya ve bölge için yerel seçimlerden sonra bu yıkımların ve dönüşümlerin hızlanacağı buranın afet riski alan ilan edilerek tapulara şerh düşmeye kadar gidileceğinden bahsetti. Örgütlenmenin ve kapı kapı gezerek insanları bilgilendirmemizin gerekliliği üzerine konuşuldu.

3. bölge forumları toplantısında k.çekmece dayanışması olarak neler önereceklerimiz tartışıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder